„Sport ühendab“

Eesti Paralümpiakomitee ja jalgpalliklubi FC Flora korraldavad laupäeval, 20. augustil suure paraspordipäeva „Sport ühendab“. Paraspordipäeval tutvustavad erinevad spordiklubid ja organisatsioonid erinevaid paraspordialasid. Paraspordipäev toimub kell 16:00-19:00 A. Le Coq Arena idatribüüni esisel väljakul paikneval festivalialal. Kell 19:00 algab staadionil Premium Liiga kohtumine Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse vahel.

Huvilistel on võimalik teha lähemat tutvust istevõrkpalli, ratastoolikorvpalli, parakergejõustiku, parajalgrattasõidu, ratastoolikurlingu, paraujumise, elektriratastooli saalihoki, parasulgpalli, parajõutõstmise, parapurjetamise ja teiste aladega.

Lisaks korraldab FC Flora huvilistele ekskursioone A. Le Coq Arenale, kus on ühtlasi avatud näitus Eesti sportlaste esinemisest paraolümpiamängudel ja kurtide olümpiamängudel.

Paraspordipäevast võtavad osa ka Eesti tuntumad parasportlased Egert Jõesaar, Matz Topkin ja Tanel Visnap, kes räägivad oma sporditeest, innustuse ja motivatsiooni leidmisest ning raskuste ületamisest pikal teekonnal silmapaistvate tulemuste poole.