Avatud on registreerimine tasuta eesti keele kursustele

Integratsiooni Sihtasutuse veebipõhise iseteeninduse kaudu saab registreeruda sügissemestril algavatele eesti keele kursustele. Kokku on registreerimiseks avatud 535 õppekohta 49 erineval kursusel A1-C1-tasemel. Kursused on tasuta ning on mõeldud täiskasvanutele alates 18. eluaastast.

Kontaktõppe keelekursused toimuvad kohapeal üheksas erinevas linnas: Tartus, Pärnus, Valgas, Tapal, Sillamäe, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Tallinnas ja Narvas. Nendes linnades toimub kokku 39 keelekursust. Lisaks toimub 10 veebikursust, kus saab keeleõppes osaleda üle Eesti. Kursused algavad 29. augustist.

Kursustele saab registreeruda Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel integratsioon.ee iseteeninduse kaudu. Registreerimine on avatud kuni õppekohti jätkub või kuni kursuse alguseni.

Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse kasutamise juhistega saab tutvuda veebilehel integratsioon.ee/iseteenindus.

„Iseteeninduse keskkonnas saab sihtasutuse pakutavaid eesti keele kursuseid ja keelepraktika üritusi valida sobiva keeletaseme, asukoha või toimumisaja järgi. Iseteeninduses saab registreeruda osalemiseks ning süsteem saadab ka meeldetuletusi lähenevatest teenustest. Igale iseteeninduse kasutajale avaneb ülevaade läbitud õppetegevustest, nende tulemustest ning tulevikuks planeeritud sündmustest,“ selgitab Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi.

Iseteenindusse sisenemiseks on vaja end Eesti ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil identifitseerida.

Inimestel, kellel puudub veebipõhise iseteeninduse kasutamise võimalus, aitavad keeleõppe võimalusi valida ja neile registreeruda sihtasutuse nõustajad tasuta telefonil 800 9999 või aadressil info@integratsiooniinfo.ee.

Kursused toimuvad Integratsiooni Sihtasutuse hanke raames valitud koolituspartnerite juures ja eesti keele majades.

2022. aasta kevadsemestril läbis eesti keele kursuse 1200 inimest ning suvel alustas õpinguid veel 540 inimest. Sügissemestri kursustele on suunatud 655 nõustamisteenuse läbinud ja iseteeninduses end kliendiks registreerinud inimest.

Septembri lõpus avab Integratsiooni Sihtasutus registreerimise kursustele ka Lüganuse vallas, sh Kiviõlis, ja Lääne-Harju vallas Paldiskis.

saab registreeruda Eesti kodakondsuse taotlemiseks mõeldud tasuta eesti keele kursustele kuni tasemeni B1, lisainfo integratsioon.ee/keeleope-eesti-kodakondsuse-taotlemiseks.

Ajutise kaitse saajatele on kohanemisprogrammi raames jätkuvalt avatud registreerimine A1-taseme kursustele, täpsem info settleinestonia.ee.