Vanemaealistele suunatud venekeelne küberturvalisuse kampaania.

(Описание по-русски – ниже)

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) viib läbi vanemaealistele suunatud venekeelset küberturvalisuse kampaaniat. Koroonaviiruse tõttu on inimesed kodused ja ajavad senisest veel enam asju internetis. Kahjuks on aga sagenud ka küberpettused ning vanemaealistel ei ole sageli infot, kuhu nende muredega pöörduda. Kuna  algselt planeeritud kohapealsed koolitused päevakeskustes pidid viiruseohu tõttu ära jääma, siis on kampaania raames valminud lihtsad ja õpetlikud venekeelsed videokoolitused. Palume, et jagaksite infot teie päevakeskuste klientide hulgas ja emaili teel.

Lisaks töötab detsembri lõpuni igal kolmapäeval kell 13.00-15.00 tasuta infoliin, kuhu saab helistada ja internetis turvalise tegutsemise teemal nõu küsida. Seega julgustame koos videokoolituste vaatamisega ka infoliinile helistama.

Kui päevakeskusel on olemas oma Facebooki leht, siis on üks võimalus infot levitada jagades RIA selleteemalist postitust (vene ja eesti keeles): https://www.facebook.com/riigiinfosysteemiamet/photos/a.382772188500764/3382202301891056/

Allpool videokoolituste lingid ning eesti ja vene keeles tutvustav info.

//

Vaata seenioritele mõeldud internetiturvalisuse videokoolitust!

IT spetsialist Julia Ratšinskaja venekeelne videokoolitus, kus räägitakse levinud internetiturvalisuse ohtudest. Koolitusel osalesid aktiivsed vabatahtlikud Väärikate Ülikoolist. Vaata koolituse esimest osa siin https://www.youtube.com/watch?v=v33LzfkMr7c ja teist siin https://www.youtube.com/watch?v=3gAg4Z1GNeg.

Kui Teil jääb pärast koolitust veel küsimusi, kuidas internetis turvaliselt tegutseda, siis saate abi infoliinilt. Aasta lõpuni on igal kolmapäeval kell 13.00-15.00 avatud infoliin numbril 683 0962, kus Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse osakonna töötajad koos Telia vabatahtlikega annavad küberturvalisuse teemal nõu. Alates uuest aastast mainitud infoliin enam ei tööta, kuid oma küberturvalisust puudutavate muredega saab ikka abi kohalikest raamatukogudest. Rohkem infot: https://www.ria.ee/et/uudised/eakad-saavad-aasta-lopuni-kuberturvalisuse-nou-infoliinilt.html

Посмотри видео-лекцию по безопасности в интернете для сениоров!

Видео-лекция IT-специалиста Юлии Ратчинской о распространенных угрозах интернет-безопасности. На лекции присутствовали активные волонтеры из Университета старшего поколения Тартуского университета. Первую часть лекции смотрите здесь https://www.youtube.com/watch?v=v33LzfkMr7c, а вторую здесь https://www.youtube.com/watch?v=3gAg4Z1GNeg.

Если после обучения у вас остались вопросы о том, как безопасно работать в Интернете, вы можете получить помощь по горячей линии. До конца года каждую среду с 13 до 15 часов по тел. 683 0962 будет открыта информационная линия, на которой сотрудники отдела иностранных языков Таллиннской центральной библиотеки вместе с волонтерами Telia будут давать советы по вопросам о кибербезопасности. С нового года горячая линия больше не будет работать, но местные библиотеки по-прежнему смогут помочь с проблемами по кибербезопасности. Дополнительная информация: https://www.ria.ee/ru/novosti/pozhilye-lyudi-do-konca-goda-smogut-prokonsultirovatsya-na-temu-kiberbezopasnosti.html.