COVID-19 tõstab taas pead

COVID-19 tõstab taas pead ning eriti ohustatud on riskigrupid: krooniliste haigustega ja eakad inimesed. Eesti Arstide Liit pöördus Eesti Puuetega Inimeste Koja ja koja liikmetest patsiendiorganisatsioonide poole palvega selgitada oma liikmeskonnale vaktsineerimise olulisust ja julgustada neid kiiremas korras kaitsesüsti saama. 

Arstkonna andmetel kaitsevad kõik Eestis kasutatavad koroonavaktsiinid väga hästi raske haigestumise eest ja vähendavad haiglaravi vajadust. Kuigi vaktsiinidel nagu kõigil ravimitel on ka kõrvaltoimeid, esineb raskeid tüsistusi üliharva. Terviseeksperdid on ühel nõul, et vaktsineerimine on kõige tõhusam vahend pandeemia võitmiseks.

“Arstidest on vaktsineeritud üle 90 protsendi, soovime olla kõigile eeskujuks ja julgustuseks,” kirjutab Eesti Arstide Liidu tegevjuht Katrin Rehemaa. Arstide Liit on aga mures riskigruppide – eakate ja krooniliste haigete – ebapiisava vaktsineerituse osas. Riskigruppidest ligi kolmandik on veel vaktsineerimata.

Eesti Puuetega Inimeste Koda toetab arstkonna seisukohta ning julgustab puuetega ja krooniliste haigustega inimesi tegema parim otsus enda ja teiste tervise kaitsmiseks pandeemia tingimustes, milleks on vaktsineerimine. 

COVID-19 vaktsineerimiseks tuleb broneerida aeg digiregistratuuris http://www.digilugu.ee või helistades vaktsineerimist läbi viiva asutuse telefonil. Endale lähima vaktsineerimiskoha leiad kaardirakenduselt: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Samuti saab aega broneerida riigiinfo telefoni 1247 kaudu. Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab 7 päeva nädalas kell 8-20.

Lõpuks on võimalik ka minna lihtsalt kohale – info ilma eelregistreerimiseta toimuvate vaktsineerimiste kohta on koondatud veebilehele https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/.

Vaktsineerimisele on oodatud kõik Eesti elanikud alates vanusest 12 eluaastat. 

Rohkem infot: vaktsineeri.ee (klikitav)

Vladislav Veližanin

Peaspetsialist | Eesti Puuetega Inimeste Koda

Policy Officer | Estonian Chamber of Disabled People

vladislav.velizanin@epikoda.ee +372 661 6614