Abivahendi e-teenus

Head sotsiaalvaldkonna töötajad

Sotsiaalkindlustusamet arendab juba eelmise aasta sügisest oma abivahendi e-teenust. Meie abivahendite e-teenuste arendused on jõudnud nüüd olulise etapini, mis võib kaasa tuua küsimusi ka Teie valla või linna sotsiaalosakonda pöördunud inimestelt. Muudatuse täpset sisu selgitame oma kodulehel  siin .

 Lühidalt: meie abivahendite e-teenuse arenduse esimesed muudatused jõustuvad 1. oktoobril 2020 – sellest päevast alates saab inimene meie iseteeninduses vaadata oma varasemaid ja ka uusi reaalajas tehtud abivahendi tehinguid. Sellele eelneval päeval tuleb Sotsiaalkindlustusametil senised septembrikuu jooksul tehtud paberil tehingud andmebaasides üle tõsta. See tähendab et 30. septembril 2020 ei saa abivahendeid müüvad ettevõtted teha riigipoolse soodustusega tehinguid ning inimesed ei saa osta/üürida soodustusega abivahendeid. Kõigil eelnevatel ja järgnevatel päevadel saab tehinguid teha tavapäraselt. Abivahendite e-teenuse teine oluline muudatus rakendub hiljemalt 1. jaanuarist 2021, kui inimesed ei pea enam kaasas kandma isikliku abivahendi kaarti. Isikliku abivahendi kaardi kasutamine jätkub tavapäraselt, kuniks teavitame avalikkust sellest eraldi.

Muudatusega on kursis ka kõik meie teenuseosutajad, kes müügikohtades inimesi informeerivad. Kui ka teile peaks sel teemal küsimusi tulema, siis oleme kokku pannud teksti, mida saate kasutada klientide informeerimiseks:

Sotsiaalkindlustusamet arendab oma abivahendite e-teenust, et lihtne ja mugav teenus juba õige pea kasutusele võtta. Sellega seoses teavitame, et abivahendite e-teenuse arendustööde tõttu ei saa 30. septembril abivahendeid osta ega üürida riigipoolse soodustusega. Me mõistame, et see võib tekitada ebamugavusi, vabandame. Tehingute tegemine on 30. septembril piiratud seetõttu, et amet saaks sellel päeval ettevõtetelt tehingute info kokku koguda ja need uude süsteemi üle kanda. Palume kõigil oma kuulõpu ostud ja muud tehingud planeerida sellele eelnevatele või siis järgnevale päevale. Kui teil on selleks päevaks abivahendi müüjaga kokku lepitud nõustava sisuga visiit, siis neid ära jätma ei pea. Kohtumise muutmise vajadusel võtab ettevõtte spetsialist Teiega ühendust.

Lisainfo:

Kaili Uusmaa, sotsiaalkindlustusameti kommunikatsioonijuht, kaili.uusmaa@sotsiaalkindlustusamet.ee, 5087370

Triin Teresa Veensalu, sotsiaalkindlustusameti teenuste osakonna äriteenuste nõunik, triin.teresa.veensalu@sotsiaalkindlustusamet.ee, 53016998

Lugupidamisega

Tiia Orlovski

abivahendite talitusejuht

teenuste osakond

Sotsiaalkindlustusamet

________________________________

tiia.orlovski@sotsiaalkindlustusamet.ee

505 7105

Põllu 1a/ 50303 Tartu / Eesti

www.sotsiaalkindlustusamet.ee