Pediküür

Tervetel ja hoolitsetud jalgadel on väga oluline roll nii naiste kui meeste tervilikus seisundis.

Õige ja pidev hoolitsus oma jalgade eest ning sobivate jalanõude kandmine aitab vältida probleemide tekkimist jalgadel.

Ilusad jalad ei ole taevast tulnud kingitus – nad näevad kenad ja hoolitsetud välja vaid siis, kui iga päev nendega veidigi tegelda. Jalad peaksid olema nii korras, et inimene ei satuks piinlikku olukorda ka ootamatult kingi ära võttes.

Jalgade hooldamise põhimõtteks on puhtus. Pärast igapäevast pesemist tuleb eriti varbavahed hoolikalt kuivatada, sest niiskus soodustab bakterite paljunemist ja naha seenhaiguse teket. Sage kreemitamine ja korrapärane kannanaha lihvimine pimsskiviga on esmane kodune jalahooldus.

Kord kuus võiks igaüks külastada pediküürijat ja teha põhjalikum jalgade hooldusprotseduur. See on mõnus ja lõõgastav, mõjub toonust tõstvalt ka järgnevaks päevaks. Kindlasti ei maksa häbeneda või karta protseduurile tulekut hooldamata jalgade pärast

Pediküür pole mitte lihtsalt küünte vormikujundamine ja värvimine, vaid terve jalgade ja taldade hooldamise süsteem. Regulaarne pediküür aitab hoida varba – ning pöianaha tervena. Pediküüri alla käivad pöidade kõvaksmuutunud naha pehmendamine, nahapinna kärbunud pealiskihi eemaldamine, sissekasvanud küünte ja kamarnaha töötlemine, konnasilmade ravi. Lisaks ka pöidade ja taldade massaaž. Tallanahas on palju bioloogiliselt aktiivseid punkte – närvilõpmeid. Neid massaažiga stimuleerides tõuseb kogu organismi toonus. Tänapäeva pediküür on väga meeldiv-mõnus protseduur. Pediküüri järel tunneme end, nagu oleksime uuesti sündinud!

Selleks, et Teie jalakesed oleksid alati üliheas seisundis, soovitavad spetsialistid regulaarset pediküüri.

Klassikaline pediküür

See meetod on lõikamisega või ilma (euroopa-pediküür). Nad erinevad sarvkesta hooldusviisi poolest. (Lõikemeetodil see eemaldatakse, euroopa-meetodi puhul lahustatakse spetsiaalsete ainetega või kooritakse maha elektriaparaadiga.) Klassikalisel pediküüril tehakse jalgade soojendusleotust vannikeses, kuhu ka aromaatseid sooli lisatakse. Vajaduse korral eemaldatakse kärbunud- ja sarvnahk ning kuivad vanad konnasilmad, värskendatakse ja toidetakse jalapöidade nahka. Samuti töödeldakse küüsi ja vajaduse korral hooldatakse neid kosmeetiliselt.